Deceuninck – Quick-Step & Milano-Sanremo: drie succesverhalen

Deceuninck – Quick-Step & Milano-Sanremo: drie succesverhalen

Saturday 21 March 2020 - 05:07

De drie renners die namens onze ploeg de iconische Italiaanse koers wonnen kijken terug op hun zege.

Milano-Sanremo is het eerste en langste Monument van het wielerseizoen. De koers ontstond in 1907 en kenmerkt traditioneel het begin van de lente. Voor onze ploeg is Milano-Sanremo altijd een speciale koers gebleken. Maar liefst 17 jaar geleden won onze formatie haar eerste Monumentale klassiekers. Quick-Step – Davitamon had de koers in een ijzeren greep en zag Paolo Bettini na bijna 300 kilometer zegevieren.

“Il Grillo” keek samen met ons terug op zijn zege. “Ik kon de nacht voor de koers niet goed slapen. Dus ik stond op en begon mijn wedstrijdkleding aan te trekken. Toen wekte ik mijn ploegmaat Luca en vroeg hem of ik zaterdag goed op de foto`s zou staan.”

Als leider van de Wereldbeker droeg Bettini een speciale trui. Hij was een van de sleutelfiguren in de koers. Op de Cipressa trok hij door, gevolgd door nog een aanval op de Poggio met ploegmaat Luca Paolini. Mirk Celestino haakte zijn wagonnetje ook nog aan. Het trio sloeg een geruststellende voorsprong op de achtervolgers en vochten voor de zege. Paolini cijferde zich helemaal weg voor zijn ploegmaat Bettini, die op de Via Roma in een sprint ruimschoots te snel was voor de enig overgebleven concurrent. De liefde voor de Monumenten was geboren.

Milano-Sanremo was een van mijn beste zeges. Die editie was het toonbeeld van onze geweldige team spirit.

Drie jaar later zegevierde de ploeg opnieuw, ditmaal ietwat onverwacht door een jonge Italiaan. Filippo Pozzato was begonnen aan zijn tweede jaar bij de ploeg, toen Quick-Step – Innergetic geheten. Hij reageerde in de laatste 10 kilometer op een aanval op de Poggio. Een kopgroepje pakte al snel 10 seconden. In de voorlaatste kilometer leek het erop dat de vluchters werden ingerekend. Rinaldo Nocentini trok nog eenmaal door vanuit de kopgroep en lokte een tegenaanval van Pozzato uit. Die nam over en trok vol door richting de finish. Het peloton zat hem ondertussen op de hielen, maar kon de Italiaan niet meer grijpen. Pozzato boekte een van de indrukwekkendste zeges in zijn loopbaan op de Via Roma.

Deze koers was de wedstrijd van mijn dromen

“Net als Paolo had ik in de dagen voorafgaand aan de koers vertrouwen en een speciaal gevoel. Aan de start was ik de derde optie van de ploeg na Tom en Paolo, maar tijdens de wedstrijd voelde ik mijn uitstekende en groeide mijn vertrouwen. Toen Ballan aanviel reageerde ik direct. Op de Poggio zat ik op mijn limiet, maar gaf alles en zo zat ik op een kilometer van de meet nog vooraan. Achteraf bekeken heb ik mijn koers gewonnen op de Poggio. Tom eindigde nog als vierde die dag, dat toont ook de sterkte en spirit van de ploeg. Hij had door kunnen blijven sprinten en zo op het podium kunnen staan, maar hij ging rechtop zitten en vierde mijn zege”, keek Pozzato terug.

Na de zege van Pozzato duurde het meer dan een decennia voordat de ploeg weer succesvol was in Milano-Sanremo. In 2019 greep Julian Alaphilippe zijn eerste Monumentale klassieker door de rest van een selecte kopgroep te snel af te zijn in een sprint. De Fransman had in de weken voordien de Strade Bianche en twee ritten in de Tirreno-Adriatico gewonnen.

Er lag druk op mijn, maar ik wist dat de vorm er was en samen met The Wolfpack reed ik een perfecte koers

Tim reed de hele dag op kop en op de Poggio maakten we de koers erg hard. Ik viel daarna aan om de forcing te voeren. In de afdaling probeerde ik te herstellen en bleef ik gefocust. In de laatste 2 kilometer zei ik tegen mezelf dat ik wilde winnen. Toen Mohoric aanging op 600 meter was het nu of nooit. Ongelooflijk dat het lukte! Aan de finish was iedereen aan het huilen en ik was zo blij om dit memorabele moment van immense vreugde met ze te delen”, sprak Alaphilippe over die koers.

Alaphilippe was de eerste renner in de geschiedenis die sinds Eddy Merckx binnen 12 maanden de bolletjestrui in de Tour en La Primavera won. “Ik heb veel mooie koersen gewonnen en ben trots op al mijn zeges, maar tot vandaag is Milano-Sanremo de meest belangrijke zege in mijn carrièrea.”

 

Photo credit: ©Tim De Waele / Getty Images